16 i 17 lutego 2019 roku głogowscy policjanci przeprowadzą kolejną akcję zmierzającą do poprawy bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu. Kierowcy na drogach częściej niż zwykle mogą spotkać się z kontrolą prędkości. Aby spotkanie nie zakończyło się mandatem jedź wolniej i bezpieczniej.

Po raz kolejny głogowska drogówka prowadzi działania zmierzające do wyeliminowania uczestników ruchu drogowego, zagrażających bezpieczeństwu. Każdego dnia policjanci przeprowadzają szereg kontroli, jednak w tych dniach ich działania będą wzmożone. Policjanci będą sprawdzać pojazdy przekraczające dozwoloną prędkość, wyprzedzające w niedozwolonych miejscach, niestosujące się do sygnałów świetlnych. Kontrole połączone będą ze sprawdzaniem stosowania pasów bezpieczeństwa oraz fotelików dla dzieci. Kierujący będą poddawani także badaniu na trzeźwość.

Przypominamy, o konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego. Nadmierna prędkość, niewłaściwe wyprzedzanie oraz kierowanie pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, to najczęstsza przyczyna zagrożeń na drodze.

 

Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.