20 lutego br. miało miejsce kolejne spotkanie policjantów z uczniami klas maturalnych. Tym razem odwiedziliśmy I Liceum Ogólnokształcące w Głogowie. Jego celem była prezentacja zawodu policjanta oraz zadań i roli policji we współczesnym społeczeństwie. Spotkanie przybliżyło młodzieży wiedzę dotyczącą formacji oraz wymagań stawianych kandydatom do służby w policji.

W spotkaniu z uczniami klas maturalnych, uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Głogowie, podinsp. Mariusz Bużdygan.
Młodzież klas maturalnych wkrótce stanie przez dylematem wyboru dalszej drogi życiowej i zawodowej. Naszym celem jest prezentacja pracy Policji, przybliżenie specyfiki służby w tej formacji potencjalnym kandydatom. W trakcie spotkania przedstawiono młodzieży proces rekrutacji oraz wymagania stawiane kandydatom. Przygotowana prezentacja,  przybliżyła młodzieży wiedzę o formacji. Wizyta policjantów w szkole, jest kontynuacją cyklu spotkań z uczniami klas maturalnych w naszym mieście.


Przypominamy, że nabór do służby w Policji odbywa się w sposób ciągły, a dokumenty można składać w Zespole Kadr i Szkolenia w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie przy ul. Obrońców Pokoju 17, w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 do 15.00.


Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej:
www.glogow.policja.gov.pl/pl/  w zakładce PRACA W POLICJI


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

Powiązane wiadomości


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.