Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Policjanci zatrzymali parę głogowian, którzy po kradzieży w sklepie aby utrzymać się w posiadaniu rzeczy, które ukradli, użyli siły wobec pracownika ochrony a następnie uciekli. Policyjne patrole zatrzymały 31 – latka i jego 25 – letnią znajomą po kilku minutach.

Wizyta w sklepie pary głogowian, zakończyła się kradzieżą towaru o wartości 100 złotych. Ponieważ obydwoje byli już zatrzymywani i karani za kradzieże i inne przestępstwa, obsługa sklepu zwróciła na nich uwagę a kiedy ochroniarz podjął interwencję został uderzony i przewrócony. Wtedy para zbiegła ze sklepu.
O zdarzeniu szybko poinformowano policję. To umożliwiło podjęcie niemal natychmiast, pościgu i zatrzymanie sprawców kradzieży rozbójniczej, już kilka minut po zdarzeniu.  Obydwoje stawiali opór i usiłowali uciekać ale szybko zostali obezwładnieni. 31 – latek i jego 25 – letnia znajoma, byli już zatrzymywani przez policję min. po kradzieżach w  sklepach.
Obydwoje usłyszeli zarzut przestępstwa kradzieży rozbójniczej. Grozi za to kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Zostali również objęci policyjnym dozorem.

 


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

Powiązane wiadomości


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.