Głogowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego w wyniku działań operacyjnych zlikwidowali uprawę narkotyków. Policjanci zatrzymali 34 – letniego mieszkańca powiatu głogowskiego. Zabezpieczono ponad 4 i pół kilograma narkotyków, gotowy susz roślinny oraz instalację i sprzęt służący do produkcji narkotyków.

11 marca 2019 roku policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, na terenie jednej z miejscowości powiatu głogowskiego, w budynku gospodarczym, ujawnili uprawę oraz instalację, do uprawy narkotyków. Umożliwiała ona prowadzenie uprawy konopi indyjskiej. Miejsce wyposażone było w specjalny namiot z instalacją elektryczną, która pozwalała na utrzymanie stałej temperatury i specjalnego oświetlenia.
Policjanci zabezpieczyli ponad 4 kilogramy środków odurzających, przygotowanych do suszenia i susz roślinny oraz instalację i sprzęt służący do produkcji narkotyków.


Zatrzymano również podejrzanego o prowadzenie uprawy 34 – letniego mieszkańca powiatu głogowskiego.
Prowadzenie nielegalnej uprawy konopi, zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Podejrzany został objęty policyjnym dozorem oraz poręczeniem majątkowym w wysokości 10 000 złotych.

 

Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

Galeria

Powiązane wiadomości


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.