18 kwietnia około godz. 10.00 na drodze 329 w miejscowości Bądzów, doszło do wypadku drogowego. Na oznakowanym przejściu dla pieszych, kierowany przez 71 – letniego mężczyznę samochód peugeot, potrącił przechodzącą przez drogę 86 – letnią mieszkankę powiatu głogowskiego. Kobieta z poważnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło na ruchliwej o tej porze, drodze wojewódzkiej nr 329 w miejscowości Bądzów. W miejscu gdzie znajduje się oznakowane przejście dla pieszych i obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.

 

Kierujący samochodem peugeot 71- letni mieszkaniec Lubina, jadąc w kierunku Głogowa, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił przechodzącą przez jezdnię, 86 - letnią mieszkankę powiatu głogowskiego. Kobieta została przewieziona do szpitala w Głogowie, odniosła poważne obrażenia ciała.

 

Do zdarzenia doszło przy panujących bardzo dobrych warunkach drogowych i bardzo dobrej widoczności oraz suchej jezdni. Policjanci oraz biegły z zakresu ruchu drogowego prowadzili  na miejscu oględziny, zabezpieczając materiał dowodowy. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia.

 

Do wszystkich kierowców zwracamy się z apelem o rozwagę i wyobraźnię na drodze. Przypominamy o szczególnej ostrożności w miejscach takich jak przejścia dla pieszych czy skrzyżowania. Planujmy każdy manewr z odpowiednim wyprzedzeniem oraz poprzedzajmy go szczególną obserwacją oznakowania i sytuacji na drodze. Nie dajmy się zwieść bardzo dobrym warunkom atmosferycznym ni ulegajmy dekoncentracji. Często właśnie w takich sytuacjach dochodzi do tragicznych zdarzeń drogowych.


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

Powiązane wiadomości