12 maja 2019 roku po raz kolejny okazało się, że głogowianie mają wielkie serca. Hala sportowa przy ulicy Wita Stwosza wypełniła się tymi, którzy przyszli wesprzeć walczącego z chorobą, czteroletniego Michałka Kowala. Publiczność licznie wypełniła trybuny. Dzięki przeprowadzonej licytacji, charytatywnej zbiorce pieniędzy i kiermaszowi,, udało się zebrać kwotę 15 341 zł. 26 gr. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Główną atrakcją odbywającej się imprezy, były pojedynki bokserskie, odbywające się na profesjonalnym ringu. Zawodnicy klubów UKS Boks Głogów i Puncher Głogów, wsparli w ten sposób charytatywnie, prowadzoną akcję. Zacięte i profesjonalne pojedynki cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności, która wypełniła widownię hali. Przez cały czas prowadzona była również licytacja przedmiotów i pamiątek przekazanych przez osoby i i instytucje, loteria z nagrodami oraz kiermasz. W trakcie imprezy przeprowadzona została publiczka zbiórka pieniędzy.


Dzięki osobom aktywnie uczestniczącym w imprezie, udało się  zebrać kwotę 15 341 zł. 26 gr.


Wszystkie zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na szczytny cel.  pokrycie kosztów leczenia czteroletnigo Michała Kowala, syn policjantki Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, który w wieku 3 lat zachorował na padaczkę lekooporną. U chłopca występują zaburzenia rozwoju i mowy. Od kilku miesięcy nie chodzi. Jest pod stałą opieką medyczną specjalistów. Leczenia i kosztowna rehabilitacji odbywa się w Hamburgu w Niemczech.


Galę zorganizowali: Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Zarząd Terenowy Głogów oraz Głogowski Klub Bokserski Puncher. Serdeczne dziękujemy asp. szt. Piotrowi Kowalskiemu oraz mł. asp. Tomaszowi Nowaczykowi za wkład pracy i zaangażowanie w organizację imprezy.Imprezę objęli honorowym patronatem Komendant Powiatowy Policji w Głogowie, Starosta Głogowski, Prezydent Głogowa.


Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji i pomoc dla chorego Michałka  !

 

Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

Powiązane wiadomości