Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej przeprowadzili spotkanie w głogowskim Przedszkolu nr 6. Tematem zajęć było bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców naszego miasta w ruchu drogowym oraz prawidłowe zachowania w sytuacji „ja i nieznajomy”.

Zajęcia prowadzone przez policjantów Zespołu Profilaktyki Społecznej, 17 maja 2019 roku w Przedszkolu nr 6 w Głogowie, przybliżyły najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa. Policjanci przypominają i uczą maluchy jak zachowywać się w sytuacjach kontaktu z nieznajomym, gdy ktoś je zaczepia. Przekazują informację, gdzie szukać pomocy i co najlepiej zrobić, aby uniknąć zagrożenia.  Zwracają uwagę na zachowania najmłodszych w drodze do przedszkola i szkoły.

 

Poprzez zabawę przypomniano również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ucząc podstawowych zasad bezpieczeństwa i prawidłowego zachowania przy przechodzeniu przez jezdnię. Dzieci miały okazję zobaczyć, na czym polega praca policjanta. Na koniec zajęć dzieci otrzymały od policjantów elementy odblaskowe.


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

Powiązane wiadomości