Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 26 – letniego kierowcę, który na jednojezdniowej drodze krajowej nr 12, na terenie powiatu głogowskiego, pędził z prędkością 205 km/h. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h. Po zatrzymaniu przez policyjny patrol, kierowca stwierdził, że nie chciał się dać wyprzedzić przez jakieś auto. Miał pecha, trafił na policyjną Skodę, wyposażoną w wideorejestrator.

„Nie chciałem aby wyprzedziła mnie jakieś auto”, tak tłumaczył swoje wyczyny 26 – letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego, kierowca volkswagena golfa,  który pędził drogą krajową nr 12 z prędkością 205 km/h.

 

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, pełniący tego dnia służbę, zwrócili uwagę  na pojazd, który nie tylko szybko jechał ale również nieprawidłowo wyprzedzał na skrzyżowaniu. Policjanci podjęli pościg za kierowcą golfa, ale ten gwałtownie przyspieszył i dopiero, kiedy zorientował się, że jadący za nim  pojazd to nieoznakowany radiowóz  z włączonymi sygnałami, zwolnił i zatrzymał się do kontroli.

 

Kierowca, 26 – letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego, przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 115 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.

 

Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

Powiązane wiadomości