6 czerwca w Jerzmanowej, w ramach programu „Bezpieczny Dolnoślązak”, odbył się piknik bezpieczeństwa. Program organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Jego celem jest podniesienie świadomości uczniów na temat bezpiecznych zachowań. Organizacja pikniku jest wyróżnieniem i nagrodą dla uczniów i nauczycieli z gminy, którzy zaangażowali się w realizację program na swoim terenie. Również głogowscy policjanci wspierali działania, a w trakcie pikniku zorganizowali swoje stoisko.

W pikniku uczestniczyły setki uczniów. Swoje stoiska przygotowali: policjanci, strażacy, ratownicy medyczni, ratownicy górscy i wodni. Poprzez zabawę i prezentację, propagowano najważniejsze zasady bezpieczeństwa.
Organizatorem programu, w którym w tym roku wzięło udział 53 szkoły, jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego, a realizatorem Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Program  wspiera szkoły w projektowaniu działań mających na celu podniesienie świadomości uczniów na temat bezpiecznych zachowań oraz praktycznego wykorzystania umiejętności współdziałania ze służbami i organizacjami powołanymi w celu zapewnienia bezpieczeństwa.


Program ma sprawić, że uczniowie dolnośląskich szkół nabędą umiejętności, które ułatwią im poruszanie się we współczesnym świecie, a także pozwolą reagować na niebezpieczeństwa i zagrożenia, którym podlegają osoby z ich najbliższego otoczenia.


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

Powiązane wiadomości