Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Od rana od godziny 6.00 głogowscy policjanci prowadzą działania „Trzeźwy Poranek”. Na głównych ciągach komunikacyjnych sprawdzany jest stan trzeźwości kierujących. Pozytywne jest to, że żaden z kierujących kontrolowany przez policjantów nie był pod wpływem alkoholu.

Nasze doświadczenie wskazuje, że nietrzeźwość kierowców jest jedną z najczęstszych przyczyn zagrożeń jakie czekają nas na drodze. Alkohol i narkotyki w sposób jednoznaczny wpływają negatywnie na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ich działanie jest znane każdemu człowiekowi. Pomimo tego wielu kierowców lekceważy zagrożenie. Skutki są najczęściej dramatyczne a mimo to problem wciąż istnieje. Kierowca pijany lub będący pod wpływem narkotyków to potencjalny zabójca i człowiek bez wyobraźni. Dlatego policjanci wykonując swoje podstawowe zadania i obowiązki jakie nakłada na nas Ustawa o Policji będą w dalszym prowadzić działania eliminujące z ruchu nietrzeźwych kierowców.

           

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem narkotyków grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452