Policyjny patrol ruchu drogowego zauważył, że poruszający się na motocyklu mężczyźni mają problem z utrzymaniem równowagi. Policjanci zatrzymali motocyklistów i wtedy okazało się, że kierujący 41- latek ma 1,6 promila alkoholu w organizmie a pasażer aż 3,1 promila.

Zdarzenie miało miejsce 22 czerwca. Patrol ruchu drogowego zauważył na ulicy Obrońców Pokoju w Głogowie, jadący motocykl. Kierujący miał wyraźny problem z utrzymanie równowagi pojazdu. Policjanci zatrzymali motocykl do kontroli i wtedy potwierdziły się ich przypuszczenia. Motocykliści byli pijani.

Badania wykazały, że kierujący 41 – latek ma w organizmie 1.6 promila alkoholu a jego 46 – letni pasażer ponad 3 promile. Obydwaj są mieszkańcami Legnicy. Policjanci byli zaskoczeni, że zdołali w takim stanie poruszać się motocyklem.

41 – latek został zatrzymany a jego pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu. Policjanci ustali również, że 41 – latek, nie ma uprawnień do kierowania.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami.


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452