Sezon rowerowy w pełni. Głogowscy policjanci kolejny raz apelują do wszystkich miłośników jednośladów. Zabezpieczajmy swoje rowery i unikajmy sytuacji, w których nasze jednoślady będą pozostawione bez odpowiedniej ochrony, np. w okolicy sklepu, czy na klatce schodowej.

Nie ulegajmy złudzeniom, i nie pozostawiajmy „tylko na kilka minut” naszego jednośladu bez jakichkolwiek zabezpieczeń. Może nas spotkać przykra niespodzianka i rower zostanie skradziony. Możemy w znacznym stopniu utrudnić jego kradzież a nawet zniechęcić do niej, stosując odpowiednie zabezpieczenia.


Stosowanie specjalnych kabłąków, łańcuchów czy zamków może skutecznie zniechęci złodzieja. Dodatkowo starajmy się zostawić rower w pobliżu miejsca działania kamer monitoringu. Takie kamery znajdują się w pobliżu banków, bankomatów, domów handlowych i ważniejszych instytucji. Kamery odstraszają złodziei, a w przypadku kradzieży nagranie zdarzenia, może pomóc w odnalezieniu roweru i ustaleniu sprawcy. Pamiętajmy, że zdjęcia roweru, a także jego oznakowanie znacznie ułatwiają jego identyfikację w przypadku kradzieży.


Głogowska policja od wielu lat prowadzi działania prewencyjne, poświęcone zapobieganiu kradzieży rowerów. Polegają one min. na znakowaniu rowerów i rejestrowaniu ich w policyjnej bazie. Dzięki temu rower staje się mniej atrakcyjny dla potencjalnego złodzieja, a w przypadku kradzieży i odnalezienia jednośladu, łatwiej można odnaleźć jego właściciela. Udział w programie jest zupełnie bezpłatny.


Aby przystąpić do programu należy skontaktować się  z osobą odpowiedzialną za znakowanie rowerów. Możemy to zrobić w każdy dzień roboczy w godzinach 8:00 – 14:00 dzwoniąc pod numery telefonów - Zespół ds. Profilaktyki Społecznej;


76 727-73-23 lub 76 727-73-93 i umówić się na termin znakowania naszego roweru.

 

Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452