Nietrzeźwy kierowca jest zagrożeniem nie tylko dla siebie ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważna jest postawa osób, które widząc taką sytuację, starają się zapobiec potencjalnej tragedii na drodze. Dzięki reakcji świadków, głogowscy policjanci zatrzymali w miniony weekend dwie nietrzeźwe osoby kierujące samochodami.

20 lipca w godzinach popołudniowych, dzięki informacji od kierowcy, który obserwował wyczyny i niebezpieczną jazdę całą szerokością ulicy, kierującego samochodem renault laguna, policjanci prewencji zatrzymali 41 – letniego, mieszkańca gminy Grębocice. Mężczyzna miał 2,78 promila alkoholu w organizmie. Podczas zatrzymania stawiał opór i policjanci musieli użyć wobec niego, siły fizycznej i kajdanek.


21 lipca, równie po południu, dzięki informacji od obsługi jednego ze sklepów na terenie Głogowa, policjanci ruchu drogowego zatrzymali 66 – letnią kobietę, która po zakupach usiłowała odjechać samochodem peugeot. Było od niej wyraźnie czuć alkohol. Od dalszej jazdy powstrzymało ją zabranie kluczyka ze stacyjki samochodu. Wezwani policjanci zatrzymali głogowiankę a wynik jej badania na trzeźwość wskazał 0,72 promila alkoholu w organizmie.

 

Zatrzymanym  grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata uprawnień do kierowania. Sąd obligatoryjnie wymierza również w takich przypadkach karę nawiązki w wysokości co najmniej 5 000 złotych.
 


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 


1000 Znaków do wykorzystania