Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 93-latki, która w godzinach porannych wyszła z domu i nie powróciła. O zaginięciu kobiety rodzina powiadomiła służby w godzinach popołudniowych. W ciągu kilku godzin od zgłoszenia, policjanci odnaleźli starszą panią. Jak się okazało 93-latka znajdowała się przy niezamieszkałym budynku, gdzie prawdopodobnie chroniła się przed deszczem. W działania zaangażowani byli policjanci, Ochotnicza Straż Pożarna - Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego z Głogowa, Smardzowa i z Serbów.

W czwartek późnym południem funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 93-letniej mieszkanki gminy Głogów. Kobieta w godzinach porannych wyszła z domu i nie powróciła. Początkowo rodzina na własną rękę próbowała odnaleźć staruszkę jednak późnym popołudniem zwróciła się o pomoc do policji. Natychmiast podjęto akcję poszukiwawczą, w którą zaangażowani byli policjanci, a także Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego z Głogowa oraz Ochotnicza Straż Pożarna ze Smardzowa i z Serbów. Do działań wykorzystany był również policyjny pies tropiący i jego przewodnik. Dzięki zaangażowanej akcji poszukiwawczej kobieta została odnaleziona jeszcze tego samego dnia, dwie godziny od zgłoszenia. Na staruszkę natrafili policjanci z Wydziału Prewencji w trakcie sprawdzania pustostanu. Kobieta cierpi na zaniki pamięci i prawdopodobnie schroniła się tam przed deszczem i zimnem. Na miejsce wezwano Pogotowie Ratownicze, które zabrało kobietę do szpitala.
                                                                                   ***
Składamy podziękowania wszystkim służbom, które nie tylko w tym wypadku odpowiedziały szybko i zdecydowanie na apel i informacje o zaginięciu osoby. Wspólne działania doprowadziły do kolejnego i szybkiego odnalezienia zaginionej osoby, która cało wróciła do domu.
                                                                                  ***
Jednocześnie apelujemy, przypominamy i zwracamy szczególną uwagę wszystkim zajmującym się osobami starszymi i schorowanymi, które same nie zawsze potrafią sobie pomóc lub bardzo szybko tracą orientację w terenie i nie potrafią już wrócić do swojego domu. Zwróćmy uwagę na to co się z nimi dzieje, gdzie są lub co zamierzają zrobić. To najczęściej nasza szybka reakcja i jeszcze większe zainteresowanie może zapobiec nieszczęściu.

 


p.o. Oficera prasowego 
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
asp. Łukasz Szuwikowski
tel. 604 904 452

 

Powiązane wiadomości