13 marca br. głogowscy policjanci zabezpieczali akcję unieszkodliwiania niewybuchu z okresu II wojny światowej. Niewybuch został ujawniony w trakcie prac ziemnych na terenie przyszłej inwestycji budowlanej w centrum Głogowa. Miejsce zostało natychmiast zabezpieczone przez policyjny patrol do czasu przybycia patrolu saperskiego. Znalezisko zostało zneutralizowane przez saperów. Konieczna była ewakuacja mieszkańców, sklepów i urzędów oraz zamknięcie przyległego terenu.

Działania policjantów polegały na zabezpieczeniu miejsca odnalezienia niewybuchu, oraz przeprowadzeniu sprawnej ewakuacji mieszkańców pobliskich budynków oraz osób z urzędów i sklepów.

 

Do godziny 13.30 przeprowadzono  akcję ewakuacji z budynku mieszkalnego oraz osób i pracowników z położonych w pobliżu budynków Starostwa Powiatowego oraz placówek handlowych. Konieczne okazało się również zamknięcie  ruch pieszych i pojazdów w strefie prowadzonych działań i wyznaczenie objazdów.

 

Miasto zorganizowało transport oraz miejsce gdzie mogły się udać osoby poproszone o opuszczenie mieszkań. Akcja zakończyła się podjęciem i wywiezieniem groźnego niewybuchu przez patrol saperów. 


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

Powiązane wiadomości