Głogowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali sprawców włamania i kradzieży do stacji transformatorowej bioelektrowni gazowej w budowie. Straty jakie spowodowali to prawie milion złotych. Sprawcy w wieku 25, 27 i 33 lat są mieszkańcami powiatu głogowskiego. Wszystkim grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do włamania i kradzieży z budowanego obiektu doszło na przełomie stycznia i lutego br. Jest on usytuowany na terenie gminy Żukowice. Zatrzymani sprawcy nie zdawali sobie sprawy z wysokości szkód jakie powstały w wyniku ich czynu. Łupem złodziei padły urządzenia oraz miedziane okablowanie i wyposażenie stacji transformatorowej, która nie była jeszcze podpięta do sieci elektrycznej. Prawie połowa wartości strat to uszkodzenia i dewastacja obiektu przez sprawców.


Głogowscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu głogowskiego podejrzanych o dokonanie włamania i kradzieży. Są  to mężczyźni w wieku 25, 27 i 33 lat. Policjanci ustalili również czwartego sprawcę. Jego zatrzymanie to kwestia czasu.  Wszyscy usłyszeli zarzuty i grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem.

  
Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 


 

Powiązane wiadomości