Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego głogowscy policjanci realizują czynności wspomagające dla służb sanitarnych. Jedną z takich form jest kontrola przestrzegania kwarantanny. W niełatwej dla nas wszystkich sytuacji, policjanci cały czas realizują swoje ustawowe zadania, zatrzymują sprawców przestępstw i wykroczeń, reagują na niepokojące zgłoszenia od mieszkańców.

W czasie, gdy zgodnie z zaleceniami wszyscy powinni ograniczyć swoją aktywność, policjanci codziennie wyjeżdżają do służby i realizują działania interwencyjne na terenie Głogowa i całego powiatu.

 

Tylko w ciagu ostatnich trzech dni policjanci przeprowadzili ponad 100 różnego rodzaju interwencji, wykonując swoje ustawowe obowiązki: zatrzymują sprawców przestępstw I wykroczeń, reagują na wszystkie zgłoszenia i prowadzą działania pomocowe wobec potrzebujących.

 

W tym samym czasie przestrzegając procedur bezpieczeństwa, policjanci sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną stosują się do jej zasad oraz czy nie potrzebują pomocy. Przypominamy, że złamanie zasad kwarantanny jest wykroczeniem zagrożonym karą 5000 zł. grzywny.

  

Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

 

Powiązane wiadomości