Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Głogowscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 44 – letniego mężczyznę, który na targowisku miejskim w Głogowie oferował do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Policjanci ujawnili 304 sztuki podrobionych wyrobów odzieżowych. Mężczyźnie grozi kara grzywny a nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany przez policjantów na targowisku miejskim w Głogowie 44 – letni mężczyzna, obywatel Bułgarii, oferował do sprzedaży odzież opatrzoną podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi. Ich stosunkowo niska cena oraz słaba jakość wskazywała na to, że są to tzw. „podróbki” oryginalnych i markowych wyrobów.   

                         
Tego typu działalność jest przestępstwem, narusza bowiem ustawę Prawo Własności Przemysłowej, która ma zapewnić uczciwą konkurencję wśród producentów. Poszkodowane firmy składają wnioski o ściganie tego procederu. Wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi jest zagrożone karą grzywny a nawet karą do 2 lat pozbawienia wolności.


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

Powiązane wiadomości