Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 62 – letniego głogowianina. Mężczyzna usiłował sprzedać kwiaty, które ukradł z nagrobka na cmentarzu komunalnym. Okradanie nagrobków jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

19 maja br. w godzinach popołudniowych policjanci z Wydziału Prewencji na terenie cmentarza komunalnego w Brzostowie zatrzymali 62 – letniego głogowianina.  Kilka minut wcześniej policjanci otrzymali informację, że pod bramą cmentarza kręci się mężczyzna oferujący do sprzedaży bukiet kwiatów. Wzbudziło to podejrzenia odwiedzających cmentarz.

 

Zatrzymany  62 – latek miał przy sobie bukiet kwiatów. Jak się okazało ukradł go z nagrobka na cmentarzu i usiłował sprzedać. Początkowo nie chciał się przyznać do swojego czynu. Policjanci ustali jednak nagrobek, z którego skradziono kwiaty.

 

Czyn jakiego dopuścił się podejrzany jest szczególnie nieakceptowany i potępiany w naszym społeczeństwie. Jest on zagrożony karą od 3 miesięcy nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 62 – latek postanowił poddać się dobrowolnie karze.Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 


 

Powiązane wiadomości