Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Głogowscy policjanci systematycznie kontrolują miejsca wykorzystywane do kąpieli. Sprawdzane są w szczególności tzw. „dzikie kąpieliska” oraz miejsca, gdzie obowiązuje całkowity zakaz kąpieli. Jest to jedno z zadań prewencyjnych prowadzonych w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, systematycznie odwiedzają miejsca znane nam jako tzw. „dzikie kąpieliska”.  Również policjanci patrolujący miasto i teren powiatu głogowskiego, w ramach swoich działań, dokonują stałej kontroli terenów przyległych do Odry oraz samej rzeki. Przypominamy, że jest to szlak żeglugowy objęty zakazem kąpieli.


Ostrzegamy, że kąpiel i korzystanie ze sprzętów wodnych po alkoholu jest zabronione i może być przyczyną tragedii.
Kąpiel w  zbiornikach wodnych nie posiadających żadnego zabezpieczenia i oznakowania, jest bardzo niebezpieczna, i stanowi poważne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia.


Najlepszym miejscem do wypoczynku i pływania, są kąpieliska i baseny strzeżone przez służby ratownicze. Miejsca te na terenie miasta i powiatu głogowskiego są odpowiednio zorganizowane i oznakowane.

 


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

Powiązane wiadomości