Policjanci zatrzymali trójkę mieszkańców Głogowa, którzy pod pozorem odwiedzin w mieszkaniu 72 – latka, dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 4150 złotych oraz dwóch butelek alkoholu. Zatrzymani to dwaj mężczyźni w wieku 35 i 44 lat oraz kobieta w wieku 49 lat. Policjanci odzyskali część skradzionej gotówki. Podejrzanym grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Do odwiedzin w mieszkaniu 72 – letniego głogowianina doszło w pierwszy dzień świąt. Troje podejrzanych udało się tam z zamiarem dokonania kradzieży. Inicjatorką była 49 – latka, która wykorzystała jako powód wizyty, zwrot kluczy do mieszkania. Jej towarzysze mieli stworzyć zamieszanie i wykorzystać dogodny moment do kradzieży. 49 – latka wiedziała gdzie pokrzywdzony przechowuje gotówkę.

Swój zamiar realizowali nieudolnie ale skutecznie. Już w trakcie kradzieży pokrzywdzony zorientował się, że padł ofiarą złodziei i zażądał od nich zwrotu skradzionych pieniędzy. Gdy to nie poskutkowało a sprawcy uciekli ze skradzionymi pieniędzmi i dwiema butelkami alkoholu, szybko zawiadomił policję. Policjanci szybko zatrzymali całą trójkę i odzyskali cześć skradzionych pieniędzy. Podejrzani zdążyli już wydać część łupu.

Wszyscy usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Oficer prasowy

Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

podinsp. Bogdan Kaleta

tel. 604 904 452