Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Z nadejściem wiosny rozpoczyna się sezon motocyklowy. Znakomita większość kierujących jednośladami, przepisów nie łamie i wie, co oznaczają takie słowa, jak "kultura jazdy" i "rozsądek kierującego". Głośno jest o tych, którzy w drastyczny sposób łamią przepisy ruchu drogowego doprowadzając do tragicznych w skutkach wypadków. Pamiętajmy, przyjemność jazdy musi łączyć się z bezpieczeństwem.

Motocykl staje się coraz bardziej popularny, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Nie brakuje prawdziwych pasjonatów tego środka transportu. Jednostkowe wybryki sprawiają jednak, że motocykliści mają "złą prasę" - pokazuje się ich albo podczas wariackich popisów, albo jako uczestników wypadków drogowych. Regułą jest przypisywanie niemal wszystkim kierowcom jednośladów rozwijania nadmiernych prędkości. A to przecież oczywista nieprawda – stale łamiących zakazy jest o wiele mniej niż tych przestrzegających prawa, a odium spada na wszystkich jeżdżących na motocyklach.

Kierujący motocyklem, powinien czuć się dobrze i pewnie, szanować innych kierowców, znać przepisy ruchu drogowego. W chwili wypadku drogowego motocyklista doznaje o wiele poważniejszych urazów niż kierujący samochodem, którego chroni karoseria, pasy, poduszka powietrzna.

Wsiadając na motocykl, kierowca musi mieć świadomość, że jest narażony na większe ryzyko wypadku niż kierowcy samochodów osobowych w podobnych sytuacjach.

 

 

p.o. Oficera prasowego  

Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

st.asp. Łukasz Szuwikowski

tel. 604 904 452