Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mieszkańców Poznania w wieku 43 i 62 lata, którzy usiłowali dokonać kradzieży z włamaniem do jednego z głogowskich sklepów. Jak się okazało, to nie jedyne przestępstwo na ich koncie. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce na terenie powiatu głogowskiego, gdzie dwóch sprawców działając wspólnie i w porozumieniu usiłowało dokonać kradzieży z włamaniem. Celu nie osiągnęli, ponieważ zostali przyłapani na gorącym uczynku przez policjantów Wydziału Prewencji. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w PDOZ.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili, że zatrzymani ponadto mają na swoim koncie kradzież z włamaniem do innego głogowskiego sklepu. Wówczas mężczyźni przy użyciu łomu wyłamali dwa zamki w drzwiach wejściowych, po czym weszli do wnętrza, wyłamali zamek w drzwiach sejfu, a następnie dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 14 tyś zł.

Sprawcy w całości przyznali się do zarzucanych czynów. Mienie zostało odzyskane. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

p.o. oficera prasowego  

Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

sierż. szt. Emilia Reguła

tel. 604 904 452