Za nami akcja prewencyjno - edukacyjna “Bezpieczny Przejazd”, przeprowadzona przez głogowską policję oraz przedstawicieli Służby Ochrony Kolei o. Głogów. Działania zorganizowane były na jednym z wyznaczonych przejazdów kolejowych na terenie powiatu głogowskiego, a także przeprowadzono prelekcję w tym zakresie dla uczniów klasy III w Szkole Podstawowej nr 8 w Głogowie.

Na przejazdach kolejowo-drogowych regularnie dochodzi do sytuacji, w których absurdalne zachowanie kierowców prowadzi do tragedii.

Działania wpisywały się w akcję “RAW – RAIL STATION WEEK” i polegały na działaniach prewencyjnych na drodze, w okolicy przejazdu kolejowego. Obserwowano sposób zachowania się uczestników ruchu. Podczas akcji pouczonych zostało kilkudziesięciu kierowców w tym kilku motocyklistów.

Każdy otrzymał ulotki “Posłuchaj głosu rozsądku”, “Zatrzymaj się przed przejazdem”, “Uważaj na przejeździe,” “Bezpieczny przejazd”.

Ponadto w tym zakresie przeprowadzono prelekcję dla uczniów klasy III w SP nr 8 w Głogowie, którzy pomagali przy zorganizowaniu akcji profilaktycznej dla uczestników ruchu drogowego na przejeździe kolejowym. Temat jaki został poruszony na zajęciach, to przede wszystkim bezpieczeństwo w pociągu, na peronach, stacji kolejowej, w pobliżu torów kolejowych, a także bezpieczeństwo przy kontakcie z osobą nieznajomą, bezpieczeństwo w szkole oraz obowiązki ucznia.

 

p.o. oficera prasowego  

Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

sierż. szt. Emilia Reguła

tel. 604 904 452