Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę podejrzanych o dokonanie rozboju na 42- letnim mieszkańcu powiatu głogowskiego. Prokuratura Rejonowa w Głogowie zastosowała wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakaz kontaktowania i zbliżania do pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce na terenie powiatu głogowskiego. 25 sierpnia 2021r. sprawcy działając wspólnie i w porozumieniu poprzez zadawanie ciosów pięściami oraz kopanie, doprowadzili do stanu bezbronności 42- letniego mieszkańca powiatu głogowskiego, po czym dokonali zaboru jego telefonu komórkowego i telewizora, o łącznej wartości strat 650 zł. Następnie oddalili się z miejsca zdarzenia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego w toku wykonywanych czynności ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców Głogowa ( 33 i 36  lat) oraz 30- letnią kobietę, również mieszkankę Głogowa, podejrzanych o dokonanie w/w przestępstwa.

Prokuratura Rejonowa w Głogowie zastosowała wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

p.o. oficera prasowego

Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

sierż. szt. Emilia Reguła 

tel. 604 904 452