Dzisiaj od godziny 6.00, głogowscy policjanci ruchu drogowego, prowadzą działania „Trzeźwy poranek”. Kierowanie pojazdem przez osoby, które spożywały alkohol lub są pod wpływem narkotyków to wciąż poważny problem na polskich drogach. Dlatego dzisiaj skupiamy swoją uwagę na kontroli stanu trzeźwości kierujących.

Alkohol to wciąż poważny problem na polskich drogach. Zbyt wiele osób wsiada za kierownicę swojego samochodu w stanie nietrzeźwym. Pomimo tego, że zjawisko to  nie spotyka się już z przyzwoleniem społecznym, a kary są coraz bardziej surowe, wiele osób przecenia swoje możliwości i świadomie decyduje się na poważne ryzyko. Narażając nie tylko siebie ale również innych użytkowników dróg - często osoby najbliższe.

Kierowca pijany lub będący pod wpływem narkotyków, to potencjalny zabójca i człowiek bez wyobraźni. Eliminowanie takich przypadków, to podstawowe zadanie i obowiązek jakie nakłada na nas Ustawa o Policji.

 

 

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem narkotyków grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.