Sezon dla zbieraczy grzybów w głogowskich lasach trwa już jakiś czas. W związku z tym coraz częściej można spotkać zaparkowane pojazdy przy drogach oraz osoby, które samotnie wybrały się do lasu. Głogowscy policjanci apelują o zachowanie rozwagi i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas tych wypraw.

Nie poruszajmy się samotnie w lesie, a jeżeli planujemy grzybobranie bez towarzystwa to pamiętajmy o poinformowaniu członków rodziny w jaki rejon planujemy się wybierać oraz o  zabraniu ze sobą telefonu komórkowego z naładowaną baterią, aby w razie jakichkolwiek problemów skontaktować się z osobą najbliższą lub z Policją. Pamiętajmy, aby zaopiekować się osobami starszymi i schorowanymi, które zamierzają wybrać się samotnie do lasu. Nie zostawiajmy ich samych bez opieki.

 

W przypadku zbiorowego wyjazdu należy pamiętać o utrzymywaniu wzrokowego kontaktu z uczestnikami grzybobrania. Chwila nieuwagi może zakończyć się niepotrzebną nerwówką i poszukiwaniami.

 

Pamiętajmy również o pozostawionych samochodach przy pobliskich drogach lub parkingach, a także o nie zostawianiu bagażu i innych przedmiotów na widoku. Zabierz je ze sobą lub schowaj do bagażnika, a  na pewno zwiększysz bezpieczeństwo swojego mienia przed włamaniem i dewastacją. Zwracajmy uwagę również na sposób parkowania pojazdu, aby nie utrudniał on komunikacji i poruszania się innym kierującym. Wyjazd na grzyby do lasu nie zwalnia nikogo z obowiązku przestrzegania przepisów, także drogowych.

 

 

Oficer prasowy    

Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

st.asp. Łukasz Szuwikowski

tel. 604 904 452