Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego informują, iż z dniem wejścia w życie zaostrzonych przepisów, kierowcy jeżdżą znacznie spokojniej. Nic dziwnego, ponieważ aktualne mandaty za przekroczenie prędkości i inne przewinienia na drodze drastycznie wzrosły. Co nie znaczy, że wszyscy kierowcy przestali łamać przepisy. W związku z powyższym warto się zastanowić wciskając nogę na gaz.

Maksymalny mandat, który dotąd wynosił 500 zł na dzień dzisiejszy wynosi 2500 zł, a od września nawet 5000 zł. Również od września wzrośnie maksymalna ilość punktów  karnych  z 10 do 15 za jedno wykroczenie.

Pierwszy wysoki mandat otrzymał sprawca kolizji w niedzielę (2.01.) Wcześniej zapłaciłby za spowodowanie kolizji kwotę 250 zł, obecnie ta wysokość wzrosła do 1250 zł. Oprócz tego wysoko karane jest także potrącenie pieszego na przejściu, co ostatnio w Głogowie zdarza się dosyć często. Teraz mandat wyniesie już 2,5 tys. zł.

Policja apeluje o rozsądek podczas kierowania pojazdem i przestrzeganie prawa.  Oprócz tego, że można doprowadzić do poważnych zdarzeń drogowych i tym samym narażenia na utratę życia lub zdrowia innych uczestników ruchu, to takie zachowanie wiąże się z ogromnymi kosztami. O czym do dnia dzisiejszego przekonało się już wielu kierowców nie tylko powiatu głogowskiego, ale i całego kraju.

 

p.o. oficera prasowego

Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

sierż. szt. Emilia Reguła

tel. 604 904 452