Zachowajmy szczególną ostrożności na drodze. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. O zagrożeniu z tym wynikającym przekonał sie ostatnio kierujący pojazdem marki Skoda, który nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Sytuacja wyglądała dramatycznie, jednak kierowca miał dużo szczęścia i w wyniku tego zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

Pamiętajmy, że podstawowym obowiązkiem kierującego jest dostosowanie się do panujących warunków jazdy. Oznacza to, że musimy się poruszać z taką prędkością jaka aktualnie umożliwia nam kontrolę nad pojazdem. Jeśli musimy jechać z prędkością 30-40 km/h lub zatrzymać się bo droga jest oblodzona, zróbmy to. Nasze życie i życie innych uczestników ruchu drogowego jest najważniejsze. W okresie zimowym warunki drogowe mogą się zmieniać błyskawicznie. A pojawienie się oblodzenia to kwestia kilku minut. 

Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Najechanie na tył innego auta czy utrata kontroli i niekontrolowany poślizg to częsta przyczyna zdarzeń drogowych w trudnych jesienno zimowych warunkach. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to dodatkowe i równie częste przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

 

 

p.o. oficera prasowego

Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

sierż. szt. Emilia Reguła

tel. 604 904 451