Tradycyjnie już Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie przygotowało feryjną ofertę dla uczniów.

Jak przed wiekami wypiekano pierniki? Jak powstawały piernikarskie formy? Czym zajmują się archeolodzy i jakie skarby odnajdują w ziemi? Jak żyło się w Głogowie sto lat temu? Między innymi tego będzie można dowiedzieć się w pierwszym tygodniu zimowych ferii.

W środę, 2 lutego zapraszamy młodych mieszkańców Głogowa do MAH na zajęcia zatytułowane „Co ma piernik do wiatraka?”. Dzień później, 3 lutego odbędzie się spotkanie pod tytułem „Archeologia, czyli dawno, dawno temu…”. W piątek, 4 lutego zapraszamy natomiast na zajęcia zatytułowane „100 lat temu w Głogowie”.

informuje Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum

Równie ciekawie zapowiada się także drugi tydzień ferii. W środę, 9 lutego, podczas spotkania zatytułowanego „Co skrywają w sobie monety? Głogów w XIII wieku” ich uczestnicy dowiedzą się między innymi tego, ile kosztował przed wiekami koń i co można było kupić za 200 denarów.

W czwartek, 10 lutego uczestnicy zajęć wyruszą w rejs drobnicowcem m/s „Głogów”. To spotkanie nosi tytuł „»Głogów« na fali. Historia polskiego statku towarowego”. W piątek, 11 lutego, ci którzy postanowią spędzić wczesne popołudnie w głogowskim muzeum, przeniosą się do XII wieku, by poznać historię obrony Głogowa w 1109 roku.

Wszystkie spotkania w ramach akcji „Ferie w Muzeum” będą rozpoczynały się o godzinie 12.00 i będą trwały półtorej godziny. Żeby wziąć w nich udział, niezbędne będzie wcześniejsze zgłoszenie chętnych do Pracowni Edukacyjnej MAH. Można to uczynić telefoniczne, dzwoniąc pod numer telefonu 76 834 10 81 wewnętrzny 43. Niezbędne będzie również nabycie ulgowego bilet wstępu do MAH w cenie 5,00 zł.

Przypominamy, że Muzeum Archeologiczno-Historyczne działa w oparciu o obowiązujące w kraju i instytucjach kultury wytyczne, dotyczące zasad bezpieczeństwa i ograniczeń w stanie epidemii COVID-19. W związku z tym podczas zajęć obowiązuje zasłanianie ust i nosa maską oraz zachowanie dystansu. Grupa osób biorących udział w feryjnych spotkaniach nie może przekroczyć 10 osób. Zapraszamy.

Źródło: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie.

Podziel się tym wpisem: