W głogowskim muzeum organizowane są spotkania i warsztaty przybliżające wybrane aspekty życia dawnej szlachty ziemi głogowskiej.

Podczas dotychczas zrealizowanych prelekcji uczestnicy dowiedzieli się, jak mogły wyglądać ubrania mieszkańców okolicznych pałaców, jakich pieniędzy używali oraz jakie znaczenie miały herby szlacheckie.

mówi Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Warsztaty oraz spotkania są wprowadzeniem do tematyki poruszanej na wystawie „Dziedzictwo kulturowe szlachty ziemi głogowskiej”, której otwarcie już w maju.

Te działania to tylko część przedsięwzięcia grantowego „Muzeum na wyciągniecie ręki”, realizowanego od lipca 2022 roku w ramach projektu „Kultura bez barier”.

Uzyskane środki pozwoliły na wprowadzenie szeregu usprawnień dla osób ze szczególnymi potrzebami w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie. To właśnie dzięki nim na warsztatach i spotkaniach istnieje możliwość skorzystania m.in. ze specjalistycznej pętli indukcyjnej oraz tłumaczeń na Polski Język Migowy.

wyjaśnia Maciej Iżycki.

Muzeum zaprasza na kolejne spotkania. Więcej informacji o warsztatach i spotkaniach, a także o przedsięwzięciu grantowym znaleźć można na stronie:

www.muzeum.glogow.pl

w zakładce „Kultura bez barier”.

Źródło: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie.

Podziel się tym wpisem: