Policjanci stale w trakcie swojej służby zatrzymują nietrzeźwych kierujących oraz tych, którzy kierują pojazdami pod wpływem narkotyków. Zagrożenie jakie wywołują na drodze jest ogromne. Głogowscy policjanci kolejny raz przypominają o tym problemie, prowadząc swoje działania.

Podczas działań prowadzonych 6 czerwca, policjanci zwracać będą szczególną uwagę na osoby, które wsiadają za kierownicę po pijanemu lub są pod wpływem narkotyków. Kierowcy ci są niejednokrotnie sprawcami tragicznych zdarzeń drogowych. Oprócz zagrożenia jakie powodują na drogach dla innych ich użytkowników są też zagrożeniem dla samych siebie i będą eliminowani z ruchu drogowego.

Przypominamy, że prawo traktuje jednakowo osoby, które są pod wpływem alkoholu lub narkotyków i kierują samochodami, są one zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utratą uprawnień do kierowania.

Zakończenie akcji nie oznacza końca walki z tymi negatywnymi zjawiskami a sama akcja ma tylko przypomnieć o problemie zwłaszcza w okresie świątecznych wyjazdów.


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452