Nietrzeźwa 37 – latnia mieszkanka Głogowa, kierując swoim samochodem, uszkodziła dwa inne auta. Kobita wsiadła za kierownicę pojazdu pomimo tego, że miała pełną świadomość swojego stanu. Badanie wykazało 2,52 promila alkoholu w jej organizmie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

10 czerwca około godziny 15.00, policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej trzech pojazdów na ulicy Daszyńskiego w Głogowie. Kierująca samochodem ford fiesta, w trakcie omijania zaparkowanych pojazdów, uderzyła w krawężnik chodnika a następnie w pojazd, który wyjeżdżał z bramy pobliskiej szkoły oraz samochód suzuki jadący przed nią. Szczęśliwie nikt nie odniósł obrażeń.


Policjanci na miejscu stwierdzili, że kierująca fordem fiesta, 37 – letnia mieszkanka Głogowa jest nietrzeźwa. Badanie wykazało, że ma 2,52 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata uprawnień do kierowania. Sąd obligatoryjnie wymierza również w takich przypadkach karę nawiązki w wysokości co najmniej 5 000 złotych.

 

Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

fot: Kacper Chudzik

 

Powiązane wiadomości