W zależności od umiejętności plastycznych każdy może stworzyć własne rekwizyty obrzędowe. Taką możliwość stwarza głogowskie muzeum, które jak co roku, organizuje warsztaty wielkanocne:

Nasze warsztaty, odbędą się 26 marca i 1 kwietnia i przybliżą tradycje wielkanocne, nauczą jak wykonać gaik, słomianego pająka, ozdobić jajko, czy uwić palmę.

informuje Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

W niedzielę 26 marca, od godziny 14.00 do 16.00 odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 7 – 12 lat z opiekunami lub bez. Podczas zajęć dzieci wezmą udział w wiosennych warsztatach zdobienia jaj techniką rytowania, tworzenia pająka, stroika i własnej książki tunelowej o pożegnaniu zimy i witaniu wiosny.

Natomiast w sobotę 1 kwietnia od godziny 12.00 do 14.00 na warsztaty tworzenia palmy wielkanocnej i gaika wiosennego mogą przyjść całe rodziny.

Wielkanocne warsztaty rodzinne są dobrą okazją do poznania w jaki sposób dawniej przegotowywano się do świąt, jak przyozdabiano wnętrza domostw i jakie były zwyczaje świąteczne.

opowiada Maciej Iżycki.

Koszt zajęć: bilet normalny 10,00 zł lub ulgowy 5,00 zł – (dzieci, młodzież i emeryci) i 6 zł od każdego uczestnika za warsztaty.

Liczba uczestników ograniczona, obowiązują zapisy na zajęcia. Telefon: 76 8341081 w. 43 (Dział Edukacji).

Podziel się tym wpisem: