Kilka minut po kradzieży, patrol ruchu drogowego zatrzymał sprawcę kradzieży telefonu komórkowego o wartości 3850 złotych. Okazał się nim 16 – latek, który stwierdził że, do kradzieży namówił go starszy, 19 – letni brat. Policjanci odzyskali telefon.

Do kradzieży doszło w sobotę 6 kwietnia br. 19 – latek wraz z młodszym 16 – letnim bratem, odwiedzili jeden z lombardów na terenie Głogowa. Jakiś czas po wizycie, do lombardu powrócił młodszy z braci i pod pozorem zakupu, w trakcie oglądania telefonu, wybiegł z nim i oddalił się w nieznanym kierunku. Właściciel lombardu natychmiast powiadomił policję i podał rysopis sprawcy. Rysopis był na tyle precyzyjny, że  wkrótce sprawca został zatrzymany przez policjantów z patrolu ruchu drogowego, którzy zauważyli 16 – latka wraz z jego bratem. Policjanci zatrzymali obydwu nastolatków i znaleźli przy nich skradziony telefon.

 

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że 19 – latek podżegał do kradzieży swojego młodszego brata, namawiając go do tego czynu. 19 – latek usłyszał zarzuty podżegania do przestępstwa, a 16 – latek zarzut kradzieży. Przyznali się do winy. 16 – latek odpowie za swój czyn przed sadem dla nieletnich. Jego 19 -   letni brat odpowiadał będzie karnie. Za podżeganie do przestępstwa grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452