Na 3 miesiące trafił do aresztu 38 – letni głogowianin. Mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną. Został zatrzymany przez policjantów po tym jak pobił swojego 16 – letniego syna i rzucił do niego nożem kuchennym. Podejrzanemu grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

38 – latek został zatrzymamy 8 kwietnia br. Policjanci zostali zawiadomieni o awanturze jaką wszczął nietrzeźwy podejrzany. Uderzył swojego 16 – letniego syna pięścią i rzucił w jego kierunku nożem kuchennym. Nastolatek odniósł obrażenie. Ma ranę ciętą policzka oraz obrażenia twarzy i czaszki. Działanie ojca mogło doprowadzić do tragicznych skutków.
Nie była to pierwsza interwencja policjantów w tej rodzinie. 38 – latek pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, znęcał się fizycznie i psychicznie na żoną  i synem. Interwencje kończyły się przewiezieniem do izby wytrzeźwień. Wszczęto również procedurę „Niebieskiej Karty” oraz postępowanie przygotowawcze o znęcanie się nad rodziną. Te działania  nie wywołały żadnej refleksji podejrzanego i nie  powstrzymały go od agresji.
Decyzją sądu, na wniosek policji i prokuratora, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452