Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Głogowscy policjanci nie zapominają o bezpieczeństwie najmłodszych. Prewencja kryminalna wśród dzieci, to jeden z ważniejszych aspektów pracy policji. Tym razem dzielnicowy – Kierownik Rewiru I, asp. szt. Piotr Kowalski, zawitał do dzieci z przedszkola w Głogówku.

Troska o bezpieczeństwo najmłodszych jest dla nas bardzo ważna. Już od wielu lat, głogowscy policjanci spotykają się z najmłodszymi. W pierwszych dniach września, policjanci ruchu drogowego i dzielnicowi, zapewniają uczniom bezpieczne przejście i drogę do szkoły, pełniąc służbę bezpośrednio w ich okolicach. Działania kontynuowane są przez cały rok, a ich problematyka dostosowana jest do wieku dzieci.

 

W trakcie spotkania w Głogówku, dzielnicowy omówił z przedszkolakami najważniejsze zasady bezpieczeństwa oraz przypominał o przepisach obowiązujących w ruchu drogowym. Dzieci w praktyce ćwiczyły jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę i jak zachowywać się na przejściu. Największą atrakcją dla dzieci okazała się możliwość zobaczenia policyjnego radiowozu i  jego wyposażenia..


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

Powiązane wiadomości


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.