Na okres 3 miesięcy aresztowany został 23 – letni głogowianin, sprawca rozboju na 14 – latku. Podejrzany uderzył nastolatka w twarz i zabrał mu telefon komórkowy. Był na tyle bezczelny, że po zabraniu telefonu zażądał podania numeru PIN i groził, pokrzywdzonemu, jeśli zgłosi sprawę policji. Podejrzanemu grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 6 maja br. w Głogowie. 14 – latek wraz z kolegą, siedzieli na ławce, gdy w pewnym momencie podjechał do nich samochód osobowy. Z pojazdu wysiadł młody mężczyzna i zażądał od nastolatka aby oddał mu telefon. Kiedy jego żądanie nie zostało spełnione, brutalnie uderzył go w twarz i wyrwał z ręki telefon.

Sprawca odjeżdżając, groził, swojej ofierze, jeśli  zgłosi przestępstwo policji. Podejrzany 23 – latek po chwili wrócił i od swojej ofiary zażądał podania numeru PIN telefonu.

 

Policjanci ustali podejrzanego i został zatrzymany. Odzyskali również skradziony  telefon komórkowy o wartości  1000 złotych. Brutalne działanie sprawcy, znalazło swoje odzwierciedlenie w decyzji Sądu, który aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara nawet do lat 12 więzienia.


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

Powiązane wiadomości