Głogowscy policjanci zatrzymali 24 – letniego mężczyznę, podejrzanego o okradanie skarbonek w kościołach. Policjanci udowodnili mu 6 kradzieży w kościołach na terenie miasta i powiatu głogowskiego. Podejrzany okradał również sklepy. Za włamania i kradzieże grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży na terenie kościołów doszło w okresie od 5 do 12 maja br. Najczęściej sprawca działał w ten sposób, że pozostawał w kościele do momentu jego zamknięcia. Ukrywał się  w budynku lub wykorzystywał moment kiedy nikogo nie było w pobliżu.  Wtedy 24 – latek włamywał się  do skarbonek i zabierał pieniądze. Dokonywał również uszkodzeń drzwi i okien, kiedy nie mógł się wydostać w inny sposób z budynku kościoła. W każdym przypadku, jego łupem padała najczęściej kwota około 200 złotych. W jednym z kościołów usiłował ukraść laptop i tablet ale spłoszony zdołał zabrać tylko pendriva.


Informacje o kradzieżach, usiłowaniach kradzieży i uszkodzeniach, jakie otrzymali policjanci pozwoliły na wytypowanie a następnie zatrzymanie 24 – latka, który nie ma stałego miejsca pobytu i jest bezdomny. Podejrzewany był również o liczne kradzieże sklepowe na terenie miasta. 16 maja został zatrzymany przez patrol policyjny. Mężczyzna usłyszał aż 11 zarzutów włamań i kradzieży. W sześciu przypadkach były to włamania i kradzieże w kościołach. Pozostałe to kradzieże sklepowe o wartości ponad 3 600 złotych.


Podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora, został objęty dozorem policyjnym.


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

Powiązane wiadomości