Podziel się swoimi spostrzeżeniami! Reaguj na zagrożenia. Przypominamy, że korzystając z Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, można zaznaczać problemy występujące w danym rejonie. Mieszkańcy powiatu głogowskiego zgłosili już ponad 4800 spostrzeżeń dotyczących swojego bezpieczeństwa. Ponad 60 % zgłoszeń zostało potwierdzonych przez policjantów i wyeliminowanych.

Dzięki aplikacji Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec powiatu głogowskiego i całego kraju, może podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego otoczeniu. Nie jest to jednak narzędzie służące zgłaszaniu pilnych interwencji.
 

PAMIĘTAJ
Jeśli twoje zgłoszenie wymaga natychmiastowej interwencji policji, dzwoń na ogólnopolski numer alarmowy 112 lub przekaż osobiście zgłoszenie policjantowi.

 


Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to internetowe narzędzie, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez, interaktywny kontakt z policją przy użyciu technologii internetowych. Informacje, które są prezentowane na mapach uwzględniają nie tylko kategorie przestępstw i wykroczeń, ale i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców mogą negatywnie wpływać na poczucie bezpieczeństwa. Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel.
Każde zgłoszenie zaznaczone na mapie jest sprawdzane i weryfikowane przez policjantów. Zachęcamy do rozsądnego korzystania z tego narzędzia i nie powielania zgłoszeń.


Przypominamy, że aplikacja ta nie służy do zgłaszania zawiadomienia o przestępstwie czy wykroczeniu w trybie alarmowym. Założenie KMZB to umożliwienie wskazywania istotnych problemów oraz zagrożeń jakie mogą wystąpić w danym miejscu i są ważne dla poczucia bezpieczeństwa obywateli.


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452