Nie ryzykuj ponownie, jeśli utraciłeś uprawnienia do kierowania. Wsiadając za kierownicę narażasz się na odpowiedzialność karną. 40 – letni mieszkaniec Zielonej Góry, został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. Mężczyzna zlekceważył decyzję o cofnięciu mu uprawnień do kierowania, wydaną przez organ administracji. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 2.

15 lipca br. policjanci ruchu drogowego, zatrzymali do kontroli samochód  osobowy. Kierowca toyoty przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 24 km/h. Podczas kontroli okazało się również, że kierowca nie ma prawa jazdy. Zatrzymany twierdził, że uprawnienia posiada ale zapomniał ich zabrać z domu. Sprawdzenie w systemie mówiło jednak co innego. Okazało się, że 40 – latek, zlekceważył decyzję administracyjną o cofnięciu mu uprawnień ze względu na stan zdrowia.


Jeśli kierowca pomimo cofnięcia mu uprawnień decyzją administracyjną, np. przez starostę czy prezydenta, (w przypadku powiatów grodzkich) nie zastosuje się do tej decyzji, grożą mu konsekwencje karne, nawet do 2 lat pozbawienia wolności i  zakaz kierowania pojazdami.


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 


1000 Znaków do wykorzystania