Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Zespół Profilaktyki Społecznej głogowskiej policji zorganizował spotkania z dziećmi z półkolonii Football Academy. Dzieci miały okazję nie tylko usłyszeć jak w bezpieczny sposób można spędzać wolny czas na wakacjach czy w domu, ale i uczestniczyć w ciekawych zajęciach prezentujących zasady bezpieczeństwa.

Rozpoczęły się wakacje. Jednym z najpoważniejszych problemów jest uświadomienie dzieciom zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą, a przez to poprawa ich bezpieczeństwa. To dzisiaj najważniejszy cel organizatorów imprezy. Podczas spotkania, mówimy nie tylko o bezpieczeństwie podczas letnich wakacji i zabaw nad wodą, ale również przypominamy podstawowe zasady zachowania podczas wyjazdów i obozów, spotkania z obcymi osobami, bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pamiętajmy, że dzieci często nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa lub je lekceważą.

Policja stale przypomina o takich zagrożeniach i stara się przekazać dzieciom informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa, zarówno w życiu codziennym, jak i w sytuacjach mogących powodować zagrożenie dla życia, zdrowia. Dzieci w trakcie zabawy mogły przyswoić sobie wiedzę niezbędną im podczas wakacyjnego wypoczynku.

 

Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

Powiązane wiadomości


1000 Znaków do wykorzystania