25 – letni mieszkaniec powiatu polkowickiego, kierując samochodem i będąc pod wpływem narkotyków, usiłował przejechać policjantkę podejmującą interwencję zatrzymania jego pojazdu. Następnie staranował policyjny radiowóz, który zablokował mu przejazd. Został obezwładniony i zatrzymany. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policja i Prokuratura wnioskują do Sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

W sobotnie popołudnie 17 sierpnia br. policjanci, zostali zaalarmowani o wyczynach kierowcy mustanga w miejscowości Borek. Kierujący tym samochodem, jeździł łamiąc wszelkie przepisy. Uszkodził nawet nawierzchnię boiska piłkarskiego a jego wyczyny stanowiły zagrożenie dla innych użytkowników ruchu drogowego.

Policjanci ruchu drogowego zlokalizowali jego pojazd. Podjęli interwencję i wydając jasne polecenia i sygnały do zatrzymania, usiłowali zatrzymać podejrzanego, którego pojazd nie był już w ruchu. Na ten widok 25 – latek, gwałtownie ruszył swoim samochodem i usiłował przejechać policjantkę. Ta w ostatnim momencie uskoczyła, unikając uderzenia.

Kierowca nie zważając na sytuację, usiłował uciec. Policjanci kontynuowali pościg i zablokowali jego samochód. Wtedy staranował policyjny radiowóz. Policjanci odnieśli lekkie obrażenia ale obezwładnili kierowcę, który stawiał opór. Zatrzymany 25 – letni mężczyzna, był pod wpływem narkotyków. Również w jego pojeździe policjanci odnaleźli narkotyki. Został osadzony w policyjnym areszcie.

25 – latek usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów, kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków, nie zatrzymania się do policyjnej kontroli, posiadania narkotyków oraz uszkodzenia mienia. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policja i Prokuratura skierowały wniosek do Sądu o jego tymczasowe aresztowanie.


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

Powiązane wiadomości