Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Masaż kamieniami niejedno ma imię. Taka przyjemna procedura relaksacyjna z Dalekiego Wschodu ewoluowała przez wieki, by w rękach różnych masażystów zyskać swój współczesny indywidualny charakter. Jedno pozostaje niezmienione–ciepło wydobywane z wnętrza kamieni niezwykle korzystnie wpływa na ciało, przenikając przez skórę koi wszelkie stresy i niweluje skumulowane w mięśniach napięcia.

Różne oblicza kamienia

Zgodnie ze sztuką, kamienie powinny być układane zgodnie z mapą punktów energetycznych na ciele (czakr), by ich przesuwanie wzdłuż wyznaczonych tras (meridianów) usprawniło przepływ energii przez ciało i spowodowało pobudzenie tychże ośrodków do pracy, a w konsekwencji regenerację organizmu. Gładkie, podgrzane, układane wprost na ciele. A może te brane w ręce terapeuty i przyciskane umiejętnie w bolące miejsca. Tak może wyglądać sesja masażu gorącymi kamieniami. Uzupełnienie ciepłego kamiennego seansu odpowiednią muzyką, nastrojowym oświetleniem i zapachami wydobywającymi się z kominków zapachowych sprawi, że będzie to niepowtarzalne relaksujące przeżycie. Idealnie gładkie, ciemne bazaltowe narzędzia, idealnie nadadzą się do rozgrzewającej sesji masażu. Pobudzenie krążenia będzie gwarantowane w cenie zabiegu. Ich biały marmurowy odpowiednik z kolei świetnie sprawdzi się do chłodzenia miejsc bolących, opuchniętych i nadmiernie przekrwionych. Terapeuta pozostający wierny dalekowschodniemu rodowodowi masażu kamieniami rozłoży je zgodnie z mapą energetyczną ciała, a mniejsze umieści między palcami stóp. Zaś 2 naoliwione kamienie, trzymane w rękach posłużą do systematycznego uciskania całego ciała, aż do uzyskania efektu pełnego rozluźnienia z pobudzeniem krążenia włącznie. Kamienie solne, wulkaniczne, o rozmaitych kształtach kolorach i strukturze łączy jeden zasadniczy cel–pełna relaksacja.

Kamieniem w ból

Choć kamień to poddana obróbce forma skalna, kojarzona z zimnem i nieprzystępna, to zastosowana w masażu staje się przyjaznym i pożądanym narzędziem terapeutycznym. Sesja obłożenia ciepłym tworem z wnętrza ziemi zapewni nam skuteczną likwidację oznak zmęczenia, osłabienia. Dla osób cierpiących na bezsenność, nerwice, czy borykających się z nadmiernym stresem w życiu codziennym nieocenione okaże się działanie kamieni. Odzyskanie dobrego samopoczucia, zwiększenie energii życiowej sprzyjającej podjęciu aktywności docenią osoby z nadwagą, przechodzące właśnie rekonwalescencję, czy znerwicowane. Łagodzenie bólu mięśniowego, czy poprawa krążenia nie będzie obojętna dla kontuzjowanych, czy walczących o powrót do dobrej formy. Jak każda forma masażu, tak i masaż kamieniami przynosi świetne efekty odżywienia i dotlenienia skóry, które przekładają się na opóźnienie procesu starzenia się skóry, wpływając tym samym pozytywnie na ogólne samopoczucie.

 

Łagodna forma zabiegu, która niweluje wszelkiego rodzaju napięcia, nie może pozostać obojętna amatorom drogi do zdrowia psychicznego poprzez relaksującą moc masażu. Masaż gorącymi kamieniami to opcja zdrowie przez dotyk.

Źródło: Magia dla ciała, masaż kamieniami Wrocław