Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Policjanci zatrzymali 61 – letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty uśmiercenia kota ze szczególnym okrucieństwem. Podejrzany umieścił zwierzę w worku i wielokrotnie uderzył nim o mur. Zatrzymanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Zarzuty podżegania do tego czynu usłyszeli również dwaj mężczyźni.

61 – letni mieszkaniec gminy Kotla został zatrzymany przez policjantów krótko po tym jak otrzymali  zawiadomienie o jego szczególnie okrutnym postępowaniu wobec zwierzęcia.  Mężczyzna był nietrzeźwy.
W trakcie wyjaśniania okoliczności, policjanci nie tylko przedstawili sprawcy zarzut uśmiercenia kota w szczególnie drastyczny, bezmyślny i okrutny sposób. Czyn ma charakter chuligański. Zarzuty podżegania do takiego działania usłyszeli również dwaj mieszkańcy gminy Kotla.

 

Przypominamy, że zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, działanie podejrzanego jest traktowane jako szczególnie okrutne znęcanie się nad zwierzęciem co jest zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Za podżeganie do przestępstwa kodeks karny przewiduje taki sam wymiar kary.

 

  
Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452