Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Prawdopodobnie chwila dekoncentracji kierowcy ciężarówki doprowadziła do groźnego wypadku na drodze krajowej nr 12 w Głogowie. Kierujący samochodem ciężarowym 43 – latek nie zastosował się do znaku stop i uderzył w znajdujący się na skrzyżowaniu samochód osobowy. Trójka pasażerów mercedesa została przewieziona do szpitala. Kierowcy nie odnieśli obrażeń i byli trzeźwi.

20 marca br. około godziny 7:00 kierujący samochodem ciężarowym Man 43 – letni obywatel Białorusi, na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Wojska Polskiego z nieustalonych  przyczyn nie zastosował się do obowiązującego znaku stop i zderzył się z pojazdem marki Mercedes.W wyniku zdarzenia obrażenia odniosły trzy osoby, pasażerowie mercedesa, które zostały przewiezione do szpitala. Jeden z pasażerów w stanie ciężkim został przetransportowany przez śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego.

 

W zdarzeniu uczestniczył jeszcze jeden pojazd marki Opel. Żaden z kierowców nie odniósł obrażeń, wszyscy byli trzeźwi. Na miejscu pracowali policjanci oraz biegły z zakresu ruchu drogowego. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

 

Po raz kolejny apelujemy do kierujących o koncentrację i wzmożoną uwagę w trakcie jazdy. Planujmy każdy manewr z odpowiednim wyprzedzeniem oraz poprzedzajmy go szczególną obserwacją oznakowania i sytuacji na jezdni oraz dostosowujmy swoją jazdę do panujących warunków i parametrów technicznych drogi.

 


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

Powiązane wiadomości