Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

W dniu 14 maja 2021 roku głogowscy policjanci prowadzą działania „Prędkość”. Kierowcy na drogach częściej niż zwykle, mogą spotkać się z kontrolą radarową. Przypominamy, że stosowania się do przepisów ruchu drogowego jest również miarą kultury jazdy kierowcy.

Po raz kolejny, głogowska drogówka prowadzi działania zmierzające do wyeliminowania uczestników ruchu drogowego, zagrażających bezpieczeństwu. Akcja „Prędkość” prowadzona jest od godzin rannych do zmierzchu na terenie całego kraju. Policjanci kontrolują przede wszystkim  pojazdy przekraczające dozwoloną prędkość. Jest to jedno z najpoważniejszych wykroczeń i bardzo często przyczyna tragedii na drodze. Prowadzone od godziny 6.00 do 22.00 działania, koncentrują się głównie na eliminacji z ruchu kierowców naruszających przepisy ograniczające dozwoloną prędkość. Ważnym elementem jest również kontrola trzeźwości kierujących oraz stosowania pasów bezpieczeństwa.

 

Łamanie przepisów dotyczących dozwolonej prędkości jazdy, oraz kierowanie pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, to najczęstsza przyczyna tragedii na drodze.

 

 

st.asp. Łukasz Szuwikowski

tel. 604 904 452