Dziś od wczesnych godzin porannych głogowscy policjanci prowadzą działania „Trzeźwy Poranek”. Na głównych ciągach komunikacyjnych spotkamy patrole policjantów ruchu drogowego, którzy sprawdzają stan trzeźwości kierujących.

Policyjne działania rozpoczęły się wczesnym porankiem. Cel jest zawsze ten sam, troska o bezpieczeństwo użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Są oni jedną z najczęstszych przyczyn zagrożeń jakie czekają nas na drodze. Alkohol i narkotyki w sposób jednoznaczny wpływają negatywnie na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ich działanie jest znane każdemu człowiekowi. Pomimo tego wielu kierowców lekceważy zagrożenie. Skutki są najczęściej dramatyczne, a mimo to problem wciąż istnieje. Kierowca pijany lub będący pod wpływem narkotyków to potencjalny zabójca i człowiek bez wyobraźni. W okresie trwających wakacji takich akcji będzie jeszcze więcej. Wszystko po to, aby okres wypoczynku i wspólnych rodzinnych wyjazdów pozostał w pamięci jako czas świetnej zabawy, a nie rodzinnej tragedii.  

 

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

 

 

Oficer prasowy

Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

st.asp. Łukasz Szuwikowski

tel. 604 904 452