Policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej spotkali się z uczniami Szkół Podstawowych celem przeprowadzenia egzaminu na kartę rowerową. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat znaków drogowych i obowiązujących przepisów, a ponadto umiejętnościami praktycznymi jazdy na rowerze.

Okres wiosenny zachęca do spędzania czasu na jeździe rowerem. Uczniowie w ramach zajęć prowadzonych przez Zespół Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Głogowie przygotowują się do zdobycia swojego pierwszego w życiu „prawa jazdy”.

 

18 maja policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 i 9 w Głogowie oraz Szkoły Podstawowej w Jaczowie. Policjantom pomagali uczniowie klas mundurowych ze szkoły im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie.

Prowadzący zajęcia kładli nacisk nie tylko na znajomość przepisów ruchu drogowego, ale przede wszystkim na zachowanie na drodze i stosowanie w praktyczny sposób „zasady ograniczonego zaufania”. Jazda rowerem to nie tylko przyjemność, ale czynność, która wymaga rozsądku, poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo innych ludzi. Właściwe zachowanie oraz wyrobienie bezpiecznych nawyków w ruchu drogowym to najważniejsze cele naszego działania.

 

Oficer prasowy

Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

st.asp. Łukasz Szuwikowski

tel. 604 904 452