Policja Głogów: Zapewnijmy opiekę osobom starszym
Niestety w dalszym ciągu policja otrzymuje zgłoszenia o zaginięciu starszych i chorych osób. Nie pozwólmy aby takie osoby pozostawały bez opieki.
**Z takimi sytuacjami policjanci często spotykają się w swojej służbie. Każde takie zgłoszenie jest traktowane z należytą powagą, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z zagrożeniem życia i zdrowia ludzkiego. W przypadku takich zgłoszeń wszczynane są procedury poszukiwawcze. Zdarza się, akcja wymaga również zaangażowania nie tylko policjantów, ale również innych służb mundurowych, tj. np. Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, itp. **
Apelujemy do rodzin, aby zapewniły należytą opiekę starszym osobom. Nie pozostawiajmy ich nigdy samych w domu, zwłaszcza jeśli są to osoby schorowane a ich stan uniemożliwia im samodzielne funkcjonowanie.
Przypominamy, że opieka jest obowiązkiem rodziny. Rodzice i dzieci powinni wspierać się wzajemnie, wynika to nie tylko z powodów moralnych i norm przyjętych przez społeczeństwo, ale i z przepisów prawa. Kodeks rodzinny i opiekuńczy zawiera przepisy, których zadaniem jest ochrona stosunków osobistych pomiędzy rodzicami i dziećmi przed niegodziwymi zachowaniami, które osłabiają więzi rodzinne.
art. 87 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, stwierdza, że rodzice i dzieci obowiązani są wspierać się wzajemnie. Przez wzajemne wsparcie, o którym mowa należy rozumieć pomoc materialną, psychiczne wsparcie w chorobie, cierpieniu i kalectwie, pomoc intelektualną przy podejmowaniu ważnych decyzji lub załatwianiu spraw życiowych oraz pomoc fizyczną przy wykonywaniu różnych czynności.
Wzajemne wsparcie pomiędzy rodzicami i dziećmi powinno być całkowicie bezinteresowne, co wynika przede wszystkim z norm moralnych.
**p.o. oficera prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie**
mł. asp. Emilia Reguła
tel. 604 904 452
Komenda Powiatowa Policji w Głogowie,
glogow.policja.gov.pl/dgl/aktualnosci/bieza/73994,Zapewnijmy-opieke-osobom-starszym.html
Autor: krystian